BAHÇEMİZ

Aydın'ın Karacasu ilçesinde, 5400 dekarlık alanda Türkiye’nin yüksek rakımlı, tek tapuda en büyük zeytin bahçesine sahibiz. Bu sayede her bir ağacımızın bakımını sürdürülebilir tarım ilkeleri ile yürütüyor ve her hasatta aynı kaliteyi yakalayabiliyoruz. Farklı bahçelerden hasat edilen zeytinlerle yapılan yağların aksine üretimin her aşamasında Vievi kalitesini koruyoruz. Zeytin bahçemizde Kastamonu’da yer alan çiftliğimizde tamamen doğal yöntemler ile beslediğimiz hayvanlarımızdan elde ettiğimiz doğal gübreleri kullanıyoruz. Bahçemizde ayrıca yetiştirdiğimiz incir ağaçları ve lavantalar ile doğal çeşitliliğe katkıda bulunuyor ve doğanın dengesini korumaya özen gösteriyoruz. Arazimizde yer alan gölet sayesinde yağmur suyunu hasat ederek bahçemizin sulamasını doğal yöntemlerle gerçekleştiriyoruz. Göletimizi her mevsim ziyaret eden kuşlar, lavantalarımızı yurt edinen arılar ve sürdürülebilir tarım yaklaşımımız sayesinde bahçemizde doğanın döngülerine uyum sağlayan ve yaşayan bir ekosistem oluşturuyoruz. Bu yaşam ve çeşitlilik dolu ekosisteme sahip bahçemizin doğal ürünlerini taptaze bir şekilde sizlere ulaştırıyoruz.

Yüksek Rakım-Tek Bahçe

Babadağ’ın gölgesinde, Karacasu Yaylaları’nın verimli topraklarında tek bir bahçede, tamamen kendi kontrolümüzde büyüttüğümüz zeytin ağaçlarımız ile lezzet, aroma ve kaliteyi sürdürülebilir hale getiriyoruz. Mikroklima özelliğine sahip bu yüksek rakımda, tertemiz dağ havasında büyüyen zeytinlerimiz yüksek polifenol değerleri ve yüksek antioksidan özelliği ile öne çıkıyor.

Toprağa Değmeden Teknolojik Hasat

Özenli bakım ve kaliteli üretim uygulamaları ile doğadan gelen bu mucizeyi en sağlıklı ve lezzetli haliyle sofranıza ulaştırıyoruz. Eğimsiz, geniş ve çoğunluğu sık dikim ağaçlardan oluşan bahçemizde hasat makinesi ile teknolojik hasat yapabiliyoruz. Ülkemizde çok az sayıda uygulanan hasat makinesi teknolojisi ile el değmeden, zeytin toprağa düşmeden hasadımızı gerçekleştirip polifenol değerlerini koruyor ve en sağlıklı şekilde sizlere sunuyoruz.

Zengin Çeşit-Eşsiz Lezzet

Güney Ege coğrafyasında yer alan bahçemizde yerel çeşitlerin ve alıştığımız aromaların dışında daha yoğun Akdeniz notalarına da yer veriyoruz. Gemlik zeytinlerimizin yanı sıra İspanyol ve Yunan zeytin türleri ile lezzet yelpazemizi genişletiyoruz. Arbequina ve Arbosana gibi İspanyol zeytin türleri ile güçlü, yoğun ve meyvemsi tatlar sunarken, Koroneiki gibi Yunan türleri ile yumuşak ve narin dokunuşlar yaratıyoruz. Burunda taze zeytin kokusu ile boğazda hoş bir yakıcılık, damakta orta acılıkta yoğun ve akıcı tatlar bırakan üstün nitelikli soğuk sıkım sızma zeytinyağları üretiyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.